Zakończyliśmy projekt w 2 kieleckich szkołach

Posted by | No Tags | KuMin.Sys · Nasze projekty · Pomiar wyrzucanego jedzenia · Pozytywne przykłady z naszych projektów · Z talerzyka wszystko znika: edu | Brak komentarzy do Zakończyliśmy projekt w 2 kieleckich szkołach

Zakończyliśmy food waste’owy projekt w 2 kieleckich szkołach dzięki wsparciu Fundacji Carrefour, Youth Business Poland w tym szczególnie Marcie i Adrianowi Migoń oraz nieocenionemu foodtech.ac w osobach Piotr Grabowski Grabo oraz Michał Piosik.

W projekcie wykorzystaliśmy 2 nasze systemy: KuMin.Sys – do monitoringu produkcji, nadprodukcji i food waste oraz KuMin.Planner do optymalnego planowania i zarządzania recepturami.

Serdeczne dzięki!!

W jednej ze szkół udało się (dla 5 dni) ograniczyć ilość wyrzuconego jedzenia o 238 kg (nie licząc napojów). Ograniczyliśmy resztki na talerzach o 163 kg a jedzenia niewydanego do 75 kg.
W rocznej prognozie (zakładając, że szkoła utrzyma pozytywny trend) ograniczyliśmy marnowanie jedzenia na dziecko o 68 kg – to oznacza 7 100 mniej posiłków w koszu oraz obniżenie łącznej ilości wyrzuconego jedzenia z 11 do 2,7 tony.
Łącznie w obu szkołach udało się uratować 420 kg jedzenia (bez napojów), podtrzymując działania związane z racjonalizacją
wielkości produkcji i lepszego planowania obie szkoły są w stanie zaoszczędzić rocznie ponad 120 tys. zł.

#KuMinSys#KuMinPlanner#foodwaste


No Comments

Leave a comment